
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.15 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 3.3 mm |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 500 kHz |
| Min Input Voltage | 12 V |
| Output Current | 1 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Output Type | |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 7 V |
| Power Dissipation | 1.2 W |
| Operating Supply Current | 17 mA |
| Quiescent Current | |
| Max Supply Current | 17 mA |
| Max Frequency | 500 kHz |
| Topology | |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Max Input Voltage | 25 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Fall Time | 35 ns |
| Rise Time | 45 ns |
| Nominal Input Voltage | 15 V |
| Duty Cycle | 100 % |
| Max Duty Cycle | 100 % |
| Schedule B | 8542390000 |
| Function |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
